Powstała aplikacja, dzięki której przygarniesz lub oddasz niechciane rośliny
13-10-2020

Są już aplikacje do wymiany ubrań czy strony służące do oddawania niechcianych przedmiotów. Teraz pojawiła się nowa platforma. Dzięki Plantswapp możemy wymienić się roślinami, kupić nowe lub oddać te niechciane. 

Coś pomiędzy Olx a Vinted – Plantswapp to nowa aplikacja, która daje drugie życie roślinom, a także pozwala wzbogacić dom o odrobinę zieleni. Możemy w niej przeglądać rośliny z poszczególnych kategorii, dodawać je do ulubionych, jeśli nas interesują, a także wyszukać za pomocą lupki te, których szukamy. W swoim profilu warto też napisać, jakich roślin się szuka, bo jest duża szansa, że ktoś, kto je posiada, zgłosi się sam. To idealna opcja dla tych, którzy małym kosztem chcą powiększyć domową dżunglę.

Jak to działa?

Aplikacja dostępna jest na telefony z systemami Android oraz iOS, a ogłoszenia dzielą się na trzy kategorie: Szukam, Oddam, Zamienię, Sprzedam. Platforma korzysta z informacji na temat naszej lokalizacji, aby umożliwić nam znalezienie roślin w okolicy. Możemy przeglądać kwiaty, korzystając z poszczególnych kategorii, a także dodać do ulubionych te, które nas interesują. W swoim profilu mamy też możliwość opisania roślinki, której szukamy – być może ktoś, kto takową posiada, sam się do nas zgłosi. Jeżeli natomiast posiadamy w domu roślinę, która była nietrafionym prezentem albo którą zwyczajnie zaniedbaliśmy – w prosty sposób możemy ją wystawić na sprzedaż lub oddać komuś za darmo. Za pomocą komunikatora piszemy do właściciela kwiatka i umawiamy się na konkretną transakcję. Jeśli już się z kimś dogadamy, roślinka jest oznaczana jako „Rezerwacja” w celu usprawnienia komunikacji, a znika z portalu, kiedy już ją odbierzemy.

Lubicie małe sadzonki? My pieszczotliwie nazywamy je "bejbikami" 😊 Ich rozsadzanie i rozmnażanie to wielka przyjemność...

Opublikowany przez

Nowe znajomości

Co istotne, Plantswapp to zupełnie darmowa aplikacja, która ma zrzeszać miłośników domowych roślin. Dzięki niej, można nie tylko wzbogacić własną zieloną kolekcję, ale także poznać ludzi podzielających nasze roślinne zamiłowania. To szczególnie przydatne, kiedy nasi znajomi nie rozumieją tej pasji. Aplikacja tworzy lokalne grupy kolekcjonerów, gdzie można rozmawiać o zieleni z innymi pasjonatami flory mieszkającymi w naszej okolicy. 

/tekst: Julia Januszyk/

udostępnij