Fundacja K MAG

K MAG od lat wspiera młodych twórców, często stawiających dopiero pierwsze kroki w branży. Efektem wieloletniego doświadczenia redakcji w tym zakresie jest powołanie do życia FUNDACJI K MAG Wybieramy to, co dobre, której celem jest przede wszystkim wsparcie rozwoju artystów oraz rozpowszechnianie działalności z dziedzin kultury i sztuki w Polsce i na świecie. Poza promocją na łamach magazynu, na stronie www.k-mag.pl i podczas eventów towarzyszących publikacjom pozwoli nam to na organizację wystaw, konkursów i warsztatów oraz da szansę wszechstronnego rozwoju podopiecznych fundacji i zaistnienia wśród szerokiego grona odbiorców.

Już na samym początku istnienia fundacji w jej działanie zaangażowała się prestiżowa marka Absolut, czego efektem był wspólny konkurs online’owy skierowany do młodych, kreatywnych ludzi. W konkursie wzięło udział ponad sto osób. 

Kolejnym był konkurs, który polegał na zaprojektowaniu grafiki, mogłaby być umieszczona na jeansowej kurtce marki Pepe Jeans. Promowany był on w social mediach K MAG oraz zaangażowanej artystki (Darii Solak), a ilość zgłoszeń wyniosła aż 345. 

W grudniu 2019 roku w Galerii Rabbithole art room odbył się wernisaż prac młodych artystów związanych z K MAG-iem. Przez przeszło dziesięć lat zgromadziliśmy tysiące utalentowanych osób, którym dajemy szansę wypłynięcia na szersze wody. Licznie zgromadzeni goście wystawy mieli również możliwość zakupu prac.