Polska uczelnia na liście 20. najlepszych artystycznych szkół świata
Autor: MK
10-10-2019

Od 10 lat "Vogue Italia" każdego roku wydaje specjalny dodatek, który jest poświęcony najzdolniejszym młodym projektantom. W tegorocznej edycji zaprezentowano zestawienie 20. najlepszych szkół z całego świata oraz kolekcji ich studentów.

Na liście znalazła się polska uczelnia. To warszawska Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru. 

- Trafienie na listę 20 najlepszych szkół artystycznych na świecie, to dla nas ogromne wyróżnienie. To zwieńczenie naszej wieloletniej pracy i doświadczenia, jakie z zamiłowaniem przekazujemy swoim podopiecznym. Tak ogromny sukces pokazuje, że nasze podejście i pasja pozwalają osiągnąć studentom prawdziwą karierę - powiedziała dr Magdalena Płonka, Dyrektor MSKPU.

Zaprezentowano kolekcję absolwentki Julii Fusiewicz, która obroniła swój dyplom w marcu bieżącego roku. Zdobyła wówczas nagrody specjalne od partnerów pokazu takich jak 4F czy Bizuu. To właśnie ona została nominowana przez dyrektor MSKPU Magdalenę Płonkę do plebiscytu "Vogue Italia". 

- Zdecydowaliśmy się na prezentację kolekcji Julii, wierząc w jej bezkompromisowość i starannie dopracowane koncepcje. Mamy nadzieję, że w przyszłości Julia dołączy do grona znanych projektantów, którzy zdobywali swoje umiejętności właśnie pod naszych okiem, należy do nich m.in. Magdalena Butrym, czy Kas Kryst - wyjaśnia dyrektor Płonka. 

Jako, że w tym roku "Vogue Talents" obchodzi swoje 10. urodziny, podczas Milan Fashion Week zorganizowano z tej okazji specjalną uroczystość. We włoskiej stolicy mody Polskę reprezentowała dyrektor Płonka, a na imprezie obecna była sama Anna Wintour. 

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru istnieje od 2004 roku i może się poszczycić imponującą kadrą nauczycielską. Wśród wykładowców znajdują się m.in. projektant Chloé' Paris, czy absolwentka London College of Fashion.

udostępnij