W akcji #usamodzielnieni można spełnić marzenia dzieci opuszczających domy dziecka. Wsparł ją Mikołaj Komar
14-11-2018

/tekst: Nicola Głowacka/

Od początku istnienia naszego magazynu redaktor naczelny Mikołaj Komar wspiera młode talenty. Tym razem został zaproszony do wsparcia projektu #usamodzielnieni warszawskiej Fundacji One Day, mającego na celu pomoc młodzieży opuszczającej placówki i domy dziecka w całej Polsce.

Zbliżają się święta, warto więc okazać trochę serca i wykonać drobny gest, który dla dzieci może być bardzo cenny. Wystarczy wejść na stronę na www.oneday.com.pl, by spełnić jedno z marzeń dzieci lub wpłacić cegiełkę na ich szkolenia zawodowe (jak choćby dziennikarskie czy fotograficzne), pozwalające na rozwój pasji i talentów. W zakładce "Tabelka marzeń" znajdziecie listę dzieci i ich indywidualne marzenia, które są do spełnienia.

W tym roku do akcji #usamodzielnieni zgłosiło się ponad 1400 dzieci z 60 placówek. Wspierają ją takie postaci jak Ewa Chodakowska, Grażyna Wolszczak, Kamila Szczawińska, De Mono, Lidia Popiel, Klaudia Halejcio, Mateusz Gessler, Marek Kościkiewicz, Organek, Marta Żmuda-Trzebiatowska. Do tego grona dołączył naczelny magazynu K MAG, Mikołaj Komar.

Zgromadzone dzięki darczyńcom prezenty zostaną rozdane 11 grudnia podczas wielkiego finału One Day w Auli Politechniki Warszawskiej, gdzie przyjedzie około pół tysiąca dzieci z całej Polski.

Akcja  #usamodzielnieni to tylko jeden z elementów działalności fundacji, która przez cały rok równocześnie realizuje projekt "WSPARCIE NA STARCIE", dzięki któremu młodzież korzysta z kursów, szkoleń i warsztatów. Dzięki nim zdobywa wiedzę i potrzebne umiejętności do ich przyszłej pracy. Fundacja One Day wspiera podopiecznych również psychicznie, dodając im odwagi, by uwierzyli w siebie i osiągali życiowe cele.

Tak wyglądał uroczysty finał One Day rok temu:

udostępnij