Niech będzie pochwalony! Zobaczcie sesję inspirowaną kultowym „Ojcem Mateuszem"
23-04-2021

„Ojciec Mateusz" to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych seriali w Polsce. Chyba każdy kojarzy charakterystyczną postać księdza Mateusza, granego przez Artura Żmijewskiego, który jeździ na rowerze po Sandomierzu i pomaga policji rozwiązywać zagadki kryminalne. Trudno zatem dziwić się, że to właśnie fenomen charyzmatycznego księdza zainspirował fotografa Michała Bonę do stworzenia sesji zdjęciowej zatytułowanej „Ojciec Mateusz".

Autor sesji jest mieszkańcem Sandomierza i od samego początku obserwował, jak duży wpływ serial wywarł na ilość turystów, barów i restauracji. Gdzie nie spojrzeć, widać nie tylko nawiązania do serialu, ale także wpływ Kościoła katolickiego. Nawet sklepik turystyczny opatrzony jest wizerunkiem tytułowego Ojca Mateusza! Choć Bona i jego ekipa nie dostali pozwolenia na wykonanie zdjęć w oficjalnej galerii figur woskowych z odwzorowanymi lokacjami z serialu, idąc szlakiem Ojca Mateusza i jego rowerowych ścieżek udało im się zaznaczyć „katharsis" oraz dotrzeć do pewnej prawdy. 

Michał Bona to pochodzący z małego miasta fotograf konceptualno-artystyczny, który w swoich pracach stara się tworzyć narracje i budować napięcie. Jego fotografie są przemyślane i wyolbrzymiają troski życia codziennego, a jego unikalny styl wyróżnia się humorem i barwą.

foto: Michał Bona @dzielny.pacjent
modelki: Jagód Matusiak@jagodowahungry Sonia @sxnlx / agencja Bibimodels
makijaż: Dominika Zwierzyk @evereastbeauty
stylizacja: @wszystk0
asystentka: Monika Zee @monika.zee

udostępnij