THE MAR – nowa polska eco-aware marka torebek
16-12-2020

Skóry z działających w sposób zrównoważony włoskich garbarni, podszewki z tkaniny z butelek PET oraz ekologicznej bawełny, ręczne wykonanie w polskim, rodzinnym zakładzie rzemieślniczym to fundamenty nowej polskiej marki THE MAR. Do produkcji torebek wykorzystywane są wyłącznie europejskie skóry odzyskiwane z przemysłu spożywczego wytwarzane we włoskich garbarniach z najważniejszymi ekologicznymi certyfikatami, takimi jak m.in. der Blauer Engel.

Z morza i marzeń

THE MAR to warszawska marka wierna idei zrównoważonej mody, założona przez przyjaciółki znad morza Marcelinę Nastaj i Marię Buko. Marka współpracuje z garbarniami produkującymi energię elektryczną z odnawialnych źródeł (m.in. energii słonecznej i wiatrowej) i korzystają z instalacji oczyszczania oraz odzysku wody. Torebki są też ekologiczne od wewnątrz – podszewka to wyjątkowa tkanina wykonana z butelek PET i certyfikowanej bawełny. Produkcja odbywa się lokalnie, w polskiej, rodzinnej manufakturze doświadczonych mistrzów kaletnictwa.

– THE MAR to marka, która powstała z morza i marzeń. Naszą motywacją było stworzenie torebek, które są uniwersalne i które można nosić zarówno do eleganckiej sukienki, jak i do codziennych, luźniejszych stylizacji. Przyjaźnimy się od lat i chociaż mamy odmienny gust, w czasie modowych zakupów mamy te same priorytety – źródło pochodzenia oraz jakość wykonania. Brakowało nam jednak stylowych, polskich dodatków, co do których byłybyśmy przekonane, że powstają w sposób zrównoważony. Wiemy, że każdy etap produkcji naszych torebek jest przemyślany i maksymalnie ekologiczny. Wierzymy, że luksus w dzisiejszych czasach to rzeczy najwyższej jakości, produkowane w odpowiedzialny sposób, które zostaną z nami na lata – mówią twórczynie marki.

alt text

W pierwszej, inspirowanej morzem kolekcji znajdziemy modne torebki “bagietki”, miejskie torebki na co dzień oraz duże i pojemne torby mieszczące laptopa. Kolory modeli z kampanii “Flowing through the city” to pastelowy róż, błękit i lawenda oraz klasyczna czerń, także w wersji z tłoczeniem we wzór krokodyla.

THE MAR unika nadprodukcji, torebki są szyte ręcznie w krótkich, numerowanych seriach. Marka dba także o opakowania. Torebki wysyłane są w estetycznych workach przeciwkurzowych, wykonanych z tkaniny z recyklingowanych butelek PET, a pakowane w minimalistyczne kartony wykonane z łatwego w recyklingu papieru i naturalnego kleju. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej THE MAR.

udostępnij