Sylvia Novak w klimacie lat 80. To będzie hit Sylwestra!
12-11-2020

Drugi singiel i teledysk do utworu „bawię się świetnie” już dostępne! Tym razem artystka zaskakuje popowym singlem w klimacie lat 80. W warstwie lirycznej artystka zabiera głos w kwestii stereotypów i hejtu, które mogą być bardzo krzywdzące. Przy produkcji muzycznej Sylvia pracowała z czołówką polskich producentów: Dominiciem Buczkowskim i Patrykiem Kumórem.

– „Każdy z nas mniej lub bardziej spotkał się w swoim życiu ze stereotypowym postrzeganiem. Ja również. Najbardziej dotkliwie odczułam to, gdy po raz pierwszy pojawiłam się w mediach. Z jednej strony taki medialny debiut to może być początek niesamowitej przygody. Z drugiej zaś, pojawienie się w mediach niesie za sobą ryzyko oceniania po stereotypach, hejtu czy dopisywania łatek, które są niezgodne z prawdą. A które dla mnie osobiście były niezwykle bolesne. I właśnie o tym opowiadam utworem „bawię się świetnie”. Tekst mówi dość wprost, jakie emocje mi towarzyszyły, ale mówi również, że „przeszłość to w rękawie as”, bo każde doświadczenie - zarówno to dobre, jak i złe, nas kształtuje. I również mnie zbudowało to, z jakimi opiniami na swój temat musiałam się zmierzyć. Będę bardzo szczęśliwa, jeśli inne osoby, które dziś zmagają się w swoim życiu z niezrozumieniem i szufladkowaniem, odnajdą w tym utworze siebie. To minie. Ja dziś „wdycham powietrze i bawię się świetnie” – powiedziała Sylvia Novak o utworze.

Do singla został przygotowany teledysk, którego reżyserem jest Michał Korzewski, należący do Papaya Young Directors. Sylvia wraz z Michałem chcieli by klip, zgodnie ze stylistyką utworu, przeniósł widza do lat 80. Dlatego motywem przewodnim teledysku są popularne w tamtych latach konkursy aerobic. Czyli stylistyka kiczu mile widziana! Wiele scen w teledysku zostało nagranych kamerą VHS, by jak najlepiej oddać klimat lat 80.

W klipie wystąpiła m.in. siostra i siostrzenica wokalistki a także grono przyjaciół znanych również z sieci. W rolę prowadzącego zawody wcielił się Łukasz Kędzior – @lukebook.pl. W teledysku pojawili się także @krzysztof_adamek, @adrianna_palka, @whitepointeschoes, @podlinski_net, a także obserwatorzy konta na Instagramie Sylvii, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski, by nagrać teledysk.

To wszystko zostało zrealizowane w studiu popularnego programu „Familiada”, które na potrzeby klipu zostało przearanżowane scenograficznie w telewizyjne studio zawodów aerobic.

udostępnij