W swoje osiemdziesiąte urodziny Vivienne Westwood walczy przeciwko zmianom klimatu
08-04-2021

Rewolucjonistka w świecie mody i ekologiczna aktywistka nie przestaje się buntować. W osiemdziesiąte urodziny Vivienne Westwood, na ekranach na placu Piccadilly pasmo reklam zostanie przerwane przez projekcję filmu autorstwa projektantki.

Projektantka i aktywistka

Finał pokazu AW21, w ramach którego Vivienne Westwood stojąc za szybą sklepowej witryny, wyrecytowała słowa piosenki "Without You", okazał się zapowiedzią dalszych działań brytyjskiej ikony mody. W dziesięciominutowym filmie zatytułowanym "Do Not Buy A Bomb", brytyjska ikona mody wykona wyjątkową, zmieniona wersję "Without You" z musicalu "My Fair Lady". Po dzienniku i cyklu kart, "Do Not Buy A Bomb" to kolejny Westwood, zwiększający świadomość na temat ekologii. 

Video ma być manifestem przestrzegającym przed obojętnością społeczeństwa w sprawie zmian klimatycznych, apelem nawołującym do przyjęcia radykalnej strategii politycznej. 

Znani artyści na największym w Europie ekranie

Film Vivienne Westwood powstał w ramach projektu realizowanego przez fundację artystyczną CIRCA, która od kilku miesięcy zaprasza znanych twórców do dzielenia się swoimi wizjami życia w 2021 roku. Unikatowe, stworzone na potrzeby projektu dzieła artystów wyświetlane są na największym w Europie ekranie na placu Piccadilly oraz symultanicznie na stronie circa.art. W dobie obostrzeń działania CIRCA to w innowacyjny sposób wychodzenia ze sztuką w miejską przestrzeń. 

Dziś o 20:21 brytyjskiego czasu (symboliczne nawiązanie do restartu 2021 roku), a 21:21 czasu polskiego  widzowie ujrzą urodzinowe przesłanie brytyjskiej inicjatorki stylu punk, która od lat łączy aktywizm i modę. Jak uważa sama Vivienne Westwood: może to moda powstrzyma wojnę?

/tekst: Dominika Laszczyk/

udostępnij