FacebookInstagramTikTokX
  • Wasze prace
  • Film
  • Muzyka
  • Art & Dizajn
  • Moda
  • Świat
  • Seks
  • Sklep
  • Search
Moje Konto
Zaloguj się / Zarejestruj
  • Wasze prace
  • Film
  • Muzyka
  • Art & Dizajn
  • Moda
  • Świat
  • Seks
  • Sklep
FacebookInstagramTikTokX
  • Sprawdź poprzednie numery
  • O K MAG
  • Redakcja
  • Zapisz się na newsletter
  • Kontakt
  • Reklama
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
Kup nowy numer
K MAG
FacebookInstagramTikTokX
  • Sprawdź poprzednie numery
  • O K MAG
  • Redakcja
  • Zapisz się na newsletter
  • Kontakt
  • Reklama
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
Art & Dizajn
|
Ludzie

W czasie wolnym: Beata Śliwińska Barrakuz, Yan Wasiuchnik, Maciek Polak

Autor: RP
01-07-2020
W czasie wolnym: Beata Śliwińska Barrakuz, Yan Wasiuchnik, Maciek Polak
W czasie wolnym: Beata Śliwińska Barrakuz, Yan Wasiuchnik, Maciek Polak
kolaż: Aleksandra Stefaniak

To już dziewiąty odcinek naszego cyklu „W czasie wolnym”. Niby to samo, co zwykle, ale jednak trochę się zmieniło: od tej części dajemy sobie spokój z pytaniem o pandemię (chociaż przewija się ona w odpowiedziach, trudno, żeby tego nie robiła). Najważniejsze jednak zmienia się zawsze – chodzi oczywiście i zaproszonych artystów. Tym razem są to projektantka Beata Śliwińska BARRAKUZ, fotograf Yan Wasiuchnik oraz rysownik Maciek Polak. Sprawdźcie, gdzie mieszkają, jak żyją, czego słuchają i co najbardziej lubią robić podczas wakacji!

Beata Śliwińska BARRAKUZ, @barrakuz

Kim jestem? Jestem projektantką, dziewczyną, człowiekiem.

Co lubię? Teraz lubię dźwięk letniego deszczu, a najbardziej lubię moich przyjaciół.

Czego nie lubię? Obłudy i głupoty.

Mieszkam w... bardzo zielonej części Warszawy, na Starym Mokotowie. Czasem mieszkam też w domu na wsi, gdzie jest bezkres pól i lasów.

W moim domu najbardziej lubię... intymność i światło zachodzącego słońca. Lubię też moje łóżko i orzech za oknem.

Zazwyczaj pracuję... za dużo, za długo, za późno, zbyt emocjonalnie.

Kiedy się nudzę... Nie nudzę się!

Najbardziej lubię spędzać czas... po swojemu, według własnego rytmu i kalendarza. By móc, a nie musieć.

Ostatnio słuchałam: Duval Timothy „Slave”, Khruangbin „Pelota”, Bastien Keb „Pork Belly”.

Ostatnio czytałam: „Droga”, Josemaría Escrivá de Balaguer.

Ostatnio oglądałam: Wieczór wyborczy. Interesują mnie wybory, a także to, który kandydat i z jakiej frakcji politycznej będzie rządził moim krajem.

Lato już w pełni. Co najbardziej lubisz robić, kiedy za oknem praży słońce, a dla ciebie przychodzi czas na zasłużone wakacje?

Lubię być w ruchu, czyli w jakimś działaniu. Nie musi być ono określone. To mogą być spacery, rower, wyjścia ze znajomymi, randki. Lubię, kiedy nie wiem jak zakończy się dzień. W to lato przeprowadzam swoją pracownię do nowego miejsca. Bliżej ludzi. Lubię czytać, pisać, tworzyć dla siebie, oglądać filmy i dobrze zjeść. To bardzo proste sprawy, ale jakże sprawdzone!

Jak będą wyglądały twoje wakacje w tym roku?

Lubię wizytować w domu na wsi u moich rodziców. Jeśli nie wyjadę gdzieś daleko to pewnie w te wakacje spróbuję wsiąść w auto i zobaczyć kilka miejsc w Polsce, których jeszcze nie widziałam. Tym razem kierunek Mazury!

Pochwal się ostatnią rzeczą, którą zrobiłaś i byłaś z tego bardzo dumna.

Kupiłam łóżko i urządziłam sypialnię. Jestem z tego powodu wściekle dumna!

Yan Wasiuchnik, @maanamman

Kim jestem? Fotografem.

Co lubię? Zawody kulturystyczne, rosyjskie portale randkowe, występ Tatu na Eurowizji u boku chóru wojskowego i dobrze wywołane negatywy.

Czego nie lubię? Spóźnialstwa i publikowania backstage’u sesji przed publikacją sesji.

Mieszkam w... na* Zakręcie.

W moim domu najbardziej lubię... to, że mogę się poczuć jak na pustkowiu.

Zazwyczaj pracuję... do upadłego.

Kiedy się nudzę... gram na PlayStation.

Najbardziej lubię spędzać czas... w rodzinnych stronach mojego ojca, czyli w okolicach przepełnionej mocnymi kontrastami Odessy. Idealne miejsce do szukania inspiracji i totalnego restartu.

Ostatnio słuchałem: „I Never Though I’d See the Day” Sade, „Cruising for Bruisnig” Basi Trzetrzelewskiej, „Arash” Arasha. Poza tym nieprzerwanie od pewnego czasu Kedr Livanskiy i Kri Luna.

Ostatnio czytałem: „Kwiaty w pudełku” Karoliny Bednarz.

Ostatnio oglądałem: „Baby Blues” Katarzyny Rosłaniec.

Lato już w pełni. Co najbardziej lubisz robić, kiedy za oknem praży słońce, a dla ciebie przychodzi czas na zasłużone wakacje?

Raz na jakiś czas lubię leżenie plackiem na plaży, ale przede wszystkim stawiam na aktywne spędzanie czasu i nabijanie kilometrów w aplikacji „Zdrowie”.

Jak będą wyglądały twoje wakacje w tym roku?

W tym roku udało mi się już odhaczyć wakacje, kiedy tuż przed pandemią odwiedziłem Japonię. Ale mimo to planuje wybrać się nad Morze Czarne. Marzy mi się krótki pobyt w post-radzieckim sanatorium i babranie się w leczniczym błocie.

Pochwal się ostatnią rzeczą, którą zrobiłeś i byłeś z tego bardzo dumny.

Może to zabrzmieć dość trywialnie, ale nauczyłem się ostatnio wymieniać opony w swoim samochodzie XD

Maciek Polak, @maciek_polak

Kim jestem? Jestem kreatywną głową, rysownikiem i projektantem.

Co lubię? Lubię rysować, jeść i pieski.

Czego nie lubię? Nie lubię oliwek, wcześnie wstawać i rozmawiać przez telefon.

Mieszkam w... nie swoim mieszkaniu w Łodzi Centralnej.

W moim domu najbardziej lubię... widok z okna (mieszkam na dziesiątym piętrze jedynego wysokiego budynku w okolicy).

Zazwyczaj pracuję... w nocy, kiedy przestaję się rozpraszać wszystkim dookoła. Często pracuję też na ostatnią chwilę, bo ograniczenia mocno mnie motywują.

Kiedy się nudzę... to jestem marudny.

Najbardziej lubię spędzać czas... Ostatnio w samotności na rowerze. Chyba, że jest ciepły wieczór to na piwku ze znajomymi. W obu przypadkach kończy się na rozwiązywaniu problemów świata (oczywiście wiem jak je rozwiązać).

Ostatnio słuchałem: Słucham dużo, ale ostatnio zapętliłem dwie płyty: Miętha „Szum” i Rasmentalism „Geniusz”.

Ostatnio czytałem: blog „Jak oszczędzać pieniądze”. I nadal nie wiem. Ale to nie recenzja.

Ostatnio oglądałem: Najwspanialszy program podróżniczo-kulinarny „Somebody feed Phil”. Kto nie zna, niech sprawdzi koniecznie!

Lato już w pełni. Co najbardziej lubisz robić, kiedy za oknem praży słońce, a dla ciebie przychodzi czas na zasłużone wakacje?

W tym roku raczej nie zasłużyłem na wakacje, bo przez pandemię pracy nie było za dużo. Gdybym jednak musiał odpocząć to wziąłbym rower i pojechał do najbliższej miejscowości z najśmieszniejszą nazwą, którą bym wyguglował, np. Zgniłe Błoto.

Jak będą wyglądały twoje wakacje w tym roku?

Mam nadzieję, że pracowicie. Planujemy też z moją dziewczyną odkryć trochę Polski, robiąc kilkudniowe wypady w różnych kierunkach.

Pochwal się ostatnią rzeczą, którą zrobiłeś i byłeś z tego bardzo dumny.

Naprawa spłuczki i przekierowanie zainteresowania na rzeczy inne niż praca. Przed pandemiczny ogrom obowiązków i jego nagłe urwanie sprawiło, że wpadłem mentalny dołek, z którego powoli się wygramalam.

/przygotowali: Aleksandra Stefaniak i Radosław Pulkowski/

Advertisement

Polecane

W czasie wolnym: Paulina Kowalik, Miłosz Rebeś, Weronika Walijewska

W czasie wolnym: Paulina Kowalik, Miłosz Rebeś, Weronika Walijewska

W czasie wolnym: Malwina Konopacka, Wiktor Malinowski, Pola Augustynowicz

W czasie wolnym: Malwina Konopacka, Wiktor Malinowski, Pola Augustynowicz

W czasie wolnym: Patrycja Podkościelny, Krzysztof Grzybacz, Aleksandra Modrzejewska

W czasie wolnym: Patrycja Podkościelny, Krzysztof Grzybacz, Aleksandra Modrzejewska

W czasie wolnym: Karolina Wilczyńska, Bartosz Kolczykiewicz, Stanisław Horodecki

W czasie wolnym: Karolina Wilczyńska, Bartosz Kolczykiewicz, Stanisław Horodecki

W czasie wolnym: Dominika Ozimek, Maciej Nowak, Rafał Kwiczor

W czasie wolnym: Dominika Ozimek, Maciej Nowak, Rafał Kwiczor

Polecane

W czasie wolnym: Paulina Kowalik, Miłosz Rebeś, Weronika Walijewska

W czasie wolnym: Paulina Kowalik, Miłosz Rebeś, Weronika Walijewska

W czasie wolnym: Malwina Konopacka, Wiktor Malinowski, Pola Augustynowicz

W czasie wolnym: Malwina Konopacka, Wiktor Malinowski, Pola Augustynowicz

W czasie wolnym: Patrycja Podkościelny, Krzysztof Grzybacz, Aleksandra Modrzejewska

W czasie wolnym: Patrycja Podkościelny, Krzysztof Grzybacz, Aleksandra Modrzejewska

W czasie wolnym: Karolina Wilczyńska, Bartosz Kolczykiewicz, Stanisław Horodecki

W czasie wolnym: Karolina Wilczyńska, Bartosz Kolczykiewicz, Stanisław Horodecki

W czasie wolnym: Dominika Ozimek, Maciej Nowak, Rafał Kwiczor

W czasie wolnym: Dominika Ozimek, Maciej Nowak, Rafał Kwiczor

Więcej od autora

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy 15 naszych ulubionych filmów dzieciństwa!

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy 15 naszych ulubionych filmów dzieciństwa!

Masturbacja wzmacnia odporność, twierdzą naukowcy

Masturbacja wzmacnia odporność, twierdzą naukowcy

Było SACRUM, teraz pora na PROFANUM. Dziś premiera nowego zapachu Piotra Blaka z Sorry Boys

Było SACRUM, teraz pora na PROFANUM. Dziś premiera nowego zapachu Piotra Blaka z Sorry Boys

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy 15 naszych ulubionych filmów dzieciństwa!

Z okazji Dnia Dziecka wybraliśmy 15 naszych ulubionych filmów dzieciństwa!

Masturbacja wzmacnia odporność, twierdzą naukowcy

Masturbacja wzmacnia odporność, twierdzą naukowcy

Było SACRUM, teraz pora na PROFANUM. Dziś premiera nowego zapachu Piotra Blaka z Sorry Boys

Było SACRUM, teraz pora na PROFANUM. Dziś premiera nowego zapachu Piotra Blaka z Sorry Boys

FacebookInstagramTikTokX
Advertisement