Radny PiS przeciwny kolorowym parasolkom. Według niego to „inscenizacja tęczowej flagi”
23-08-2021

Na początku wakacji przy ulicy Bankowej w Pszczynie zostało zawieszonych 287 kolorowych parasolek. Po prostu dla ozdoby. W mediach społecznościowych miasta mieszkańcy zachwycali się zresztą tą inicjatywą. Mimo to jeden z radnych wyraził sprzeciw wobec tego pomysłu...

„Inscenizacja tęczowej flagi” za pieniądze podatników

Lokalne medium pless.pl przetoczyło wypowiedzi radnego PiS, Rafała Wróbla podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej. 

– Ja bym się chciał dowiedzieć, ile kosztuje nas, podatników gminy Pszczyna, inscenizacja tęczowej flagi pod przykrywką kolorowych parasoli – zaczął radny Wróbel. 

Na szczęście wypowiedź nie została jednak przyjęta pozytywnie przez burmistrza miasta, Dariusza Skrobola.

– Z całym szacunkiem, ale myślałem, że jest pan poważnym radnym – odpowiedział burmistrz Skrobol i dodał, że odpowiedź na pytanie radny dostanie na piśmie. 

Radny Rafał Wróbel bronił się na łamach pless.pl mówiąć, że w przeszłości widział podobne dekoracje w innych krajach. Według niego, miało być tam „wprost napisane, że inscenizacja przedstawia tęczową flagę LGBT”.

„Wieszanie parasoli uważam za bezsensowne”

Rafał Wróbel domaga się też, żeby gmina zwróciła uwagę na inne wydatki inwestycyjne. 

– Pieniądze powinny być wydawane na sensowne rzeczy, a wieszanie parasoli uważam za bezsensowne – mówił radny. 

Portal ustalił cenę instalacji. Miała ona nie przekraczać 10 tys. złotych. W kwotę wchodziło nie 287 parasolek, ale aż 600. Nadmiar ma zostać użyty do zastąpienia parasoli w przypadku uszkodzenia aktualnej instalacji przez burze lub wiatr. Mieszkańcy gminy zachwycili się pomysłem radnych. Pod filmikiem ukazującym instalację na Facebooku możemy przeczytać komentarze mieszkańców. Jak na razie wszystkie są pozytywne. Nie brakuje też zdjęć, które robili sobie Pszczynianie pod parasolkami na Bankowej. 

/tekst: Michelle Brustad/

udostępnij