Polscy projektanci z pokazem mody na polskiej wsi. Przyszłość mody rysuje się w zupełnie nowych barwach?
18-09-2021

Branża modowa wciąż się zmienia, niektóre z tych zmian dodatkowo przyspieszyła pandemia. Gdy projektanci zaczęli przyzwyczajać nas do wirtualnych pokazów, w formie gier czy prezentacji 3D, młodzi polscy projektanci wciąż stawiają na rzeczywiste wrażenia. Jakub Kępka, absolwent MSKPiU w Warszawie, wraz z Martyną Konieczny, autorką marki No przesada i współpracownicą Tomasza Armady, zaprosili gości na pokaz w plenerze, we wsi Karolina w gminie Baranów. Rodzimy folklor coraz mocniej zaznacza swoją pozycję na kreatywnych rynkach.

Spontaniczna akcja

Jakub Kępka wpadł na pomysł organizacji pokazu kolekcji dyplomowej w swoim przydomowym ogrodzie, do przedsięwzięcia zapraszając grono bliższych i dalszych znajomych, a także kompletnie nieznanych wcześniej ludzi. Wszystkie zaangażowane osoby – od modeli, przez makijażystów i fryzjerów, po gości – zostały skrzyknięte przy pomocy mediów społecznościowych. Oprócz Kępki swoje kolekcje zaprezentowali wspomniana Martyna Konieczny oraz Tomasz Armada, którego niedawno wyróżnili dziennikarze amerykańskiego „Vogue’a”. Goście przybyli na prezentacje oglądali ją na kocach, wśród roślin i w otoczeniu zagrody z kurami oraz końmi.

alt text

fot. Dominika Orz (@dominika.orz)

Spontaniczna akcja projektanta przyciągnęła spore zainteresowanie, wprowadziła modę w przestrzeń jej obcą i co więcej – okazała się sukcesem, za którym stoją pasjonaci mody. Młodzi coraz częściej i odważniej obierają zupełnie inne drogi niż wcześniejsze pokolenie. Dokąd ich to zaprowadzi? Póki co wychodzi im to na dobre.

udostępnij