7 niezwykłych miejsc w Polsce, w których odpoczniesz od internetu, będąc blisko natury
11-05-2021

Wypoczynek bez dostępu do internetu lub rezygnacja z aktywności w sieci podczas urlopu, stają się coraz bardziej popularnymi trendami. Gdzie zatem zaplanować  internetowy detoks w Polsce? Sprawdzamy dla was siedem niezwykłych miejsc, wśród których znajdziecie zarówno luksusowe glampingi, jak i nowoczesne agroturystyki.  To tutaj będziecie mogli spędzić swoje najciekawsze wakacje offline!

/tekst: Anna Pilipczuk/

Bookworm Cabin/Artbook Cabin

Jedynie 50 kilometrów od Warszawy, znajdziecie miejsce dla prawdziwych moli książkowych i miłośników sztuki. Bookworm Cabin i Artbook Cabin to kameralne dwuosobowe chatki o wyjątkowym designie. Osadzone w środku lasu, oprócz pełnej ciszy i spokoju do wypoczynku offline, oferują także przede wszystkim bogaty wybór książek.  W Bookworm Cabin znajdziecie regały uginające się od różnorodnej gatunkowo literatury. W Artbook Cabin odnajdziecie zaś najciekawsze albumy i propozycje dotyczące sztuki: malarstwa, fotografii, wzornictwa. Czego chcieć więcej gdy planujemy odpocząć od aktywności w sieci?

Kraina Alkos

Miejsce, którego klimat natychmiast przenosi nas w świat literatury Tolkiena. Kraina Alkos na Mazurach to azyl tylko dla osób dorosłych i gwarantujemy, że tutaj wypoczynek offline nabiera zupełnie nowego charakteru. Każdy pokój przypomina nieco tajemniczą grotę, a na naprawdę sporym zielonym terenie należącym do Krainy Alkos, wypatrywać możecie interesujących gatunków ptaków. Tu dbałość o planetę jest niezwykle istotna. W duchu ekologicznym przygotowywane są tu śniadania, z wykorzystaniem regionalnych produktów. A takie posiłki, spożywane nad samą rzeką Krutynią sprawią, że zapomnicie o aktywności online.

Folwark Ruchenka

Na pograniczu Mazowsza i Podlasia znajduje się magiczne miejsce, w którym czas zdaje się płynąć wolniej. Folwark Ruchenka to miejsce prowadzone z pasją, posiadające nietuzinkową ofertę noclegową dla swoich gości. Polne domki to kwintesencja minimalizmu. Jednych zachwyca ich skandynawski styl, innych ascetyczne wyposażenie. Jedno jest pewne – taki nocleg pamięta się do końca życia. Domki z przeszklonymi ścianami i dachem, wyposażone są jedynie w łóżko, półkę na drobiazgi i lusterko. I choć znajdziecie w nich także prąd, to korzystanie z internetu będzie ostatnią rzeczą na jaką będziecie mieli ochotę w Ruchence. Tu czeka was noc pod gwiazdami i poranek wraz z możliwością podziwiania wschodu słońca bez konieczności wynurzania się z pościeli. Oprócz polnych domków Ruchenka oferuje też pokoje gościnne o dość surowym, ale i sielskim charakterze. Na terenie Folwarku do dyspozycji gości jest miejsce na ognisko i niezwykła gorąca bania, przypominająca kociołek. Od zeszłego sezonu odbywają się tu także letnie, plenerowe koncerty. W tym roku na terenie Ruchenki wystąpią m.in. Ania Rusowicz, Kwiat Jabłoni, czy Baranovski.

Domek Trzy Baby

Tutaj internet działa naprawdę słabo.  I w tym miejscu na Pojezierzu Drawskim, naładujecie baterie po trudnym i wyczerpującym roku. Wybór idealny dla miłośników porannej praktyki jogi i technik relaksacyjnych – maty znajdziecie na wyposażeniu. Świetnie odnajdą się tutaj także ci, którzy kochają długie wycieczki rowerowe i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Domek Trzy Baby jest także przyjazny domowym pupilom. Miejsce wprost doskonałe na internetowy detoks.

Tatra Glamp

Wyjątkowy wypoczynek w górach z widokiem zapierającym dech w piersiach. Tatra Glamp to glamping, w skład którego wchodzą w pełni wyposażone kopuły. Ich wnętrza zachwycą tych najbardziej wymagających gości, pragnących odpoczynku z dala od WiFi – nowoczesny design koresponduje z tradycją góralskiej atmosfery. Wybór idealny dla tych, którzy potrzebują ciszy, niezapomnianych krajobrazów i kochają górskie wyprawy.

Kalevala

Kalevala, to jak sami o sobie piszą twórcy tego ciekawego miejsca – „Laponia w Karkonoszach”. Doskonałe miejsce dla tych, którzy chcieliby poczuć klimat nordyckich zakątków, nie opuszczając kraju. Kalevala zaprasza swoich gości o każdej porze roku i trudno w takim miejscu zajmować się surfowaniem po internecie. W tym fińskim świecie znajdziecie pięć stacjonarnych namiotów, a dwa wiszące. Do waszej dyspozycji będą aż trzy sauny, w których doświadczyć będziecie mogli fińskich kolacji. Jest tu też Domek Muminka!

Dwór Zaścianek

Jeżeli internetowy odwyk chcielibyście przeżyć na Podlasiu, to polecamy zajrzeć do Dworu Zaścianek. Tutaj gospodarze gwarantują wam atmosferę staropolskiego dworku, którą dopełnia doskonała kuchnia. Nocleg w tym miejscu to nie tylko bliskość natury i zachwyt nad nadbużańskim krajobrazem. Jeśli będziecie śledzić działalność Dworu Zaścianek to zorientujecie się, że to miejsce oferuje swoim gościom przede wszystkim ciekawe doświadczenia. Już niebawem odbędzie się tutaj między innymi weekend pod hasłem „Szparagi, wino i jazz”.

udostępnij